مقالات(ارزدیجیتال)

آیا ارز دیجیتال از بین میرود؟

آیا ارز دیجیتال از بین میرود

آیا ارز دیجیتال از بین میرود؟ سوالی که این روزها ذهن خیلی از سرمایه گذاران و معامله گران را به خود مشغول کرده است. ارزهای دیجیتال در سال 2020 و 2021 با بحران های زیادی روبرو شدند و کاهش شدیدی داشتند. علاوه بر آن نیز بحث های زیادی درباره سقوط خیلی از ارزهای دیجیتال مخصوصاً استیبل کوین ها به گوش می رسد.

همچنین سقوط یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال یعنی FTX که با یک میلیون کاربر سومین صرافی بزرگ دنیا به حساب می‌آمد، نگرانی های زیادی را به وجود آورد.

کارشناسان و تحلیلگران ارزهای دیجیتال در این باره احتمال می دهند که پس لرزه های این سقوط های بزرگ ممکن است تا چندسال صنعت کریپتو را تحت تاثیر قرار دهد.

آذر تتر به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال تصمیم دارد امروز به سوال آیا ارز دیجیتال از بین می رود یا ارزهایی ماندگار هستند، پاسخ دهد.

بیشتر بدانید:
آیا ارز دیجیتال رشد میکند؟ (جواب واقعی)

آیا ارزهای دیجیتال تمام ارزش خود را از دست می‌دهند؟

دیوید جرارد یکی از منتقدان ارزهای دیجیتال اعتقاد دارد که با نزدیکی ارز دیجیتال و موسسات مالی، مقررات افزایش خواهد یافت، زیرا وقتی شما پول فیزیکی را لمس می کنید باید قوانین مربوط به آن را نیز رعایت کنید.

او می گوید تا زمانی که بتوان ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی در اختیار داشت، همیشه در بازار ارزشی خواهند داشت. او همچنین معتقد است که از بین رفتن ارزهای دیجیتال امری غیرممکن نیست، اما اتفاق افتادن آن نیز بسیار ضعیف است.

کریپتو اینجاست که بماند!

آیا ارز دیجیتال از بین میرود

آلیس لیو رییس تحقیقات CoinMarketCap خطاب به سایت Currency.com درباره سوال پرتکرار آیا ارز دیجیتال از بین میرود گفته:

کریپتو ماندگار خواهد بود، درست که در حال حاضر بازار آشفته ای دارد، اما می دانیم که در آینده اتفاقات مثبتی برای آن خواهد افتاد.

استدلال او این چنین است که این صنعت از سال 2018 به طور قابل توجهی رشد کرده و بودجه شرکت های سرمایه گذار تنها در 2 سال حدود 37 میلیارد دلار افزایش یافته.

او همچنین افزود:

اگر به پذیرش نهادی نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد که کریپتو اکنون توسط پلتفرم های بزرگی در حوزه هایی مانند بازار سرمایه، تجارت الکترونیک، دولت و بخش های عمومی با موارد استفاده واقعی قابل اثبات، گنجانده شده است.

امی کاستور یکی از خبرنگاران مستقل حوزه کریپتو اینطور بیان کرده است که:

بیت کوین از چندین حباب عبور کرد اما نه آن و نه دیگر سکه ها به این زودی ناپدید نخواهند شد. البته ارز دیجیتال تتر مانند پاشنه آشیل این صنعت است و ممکن است آسیب ببیند و آسیب تتر همراه با کاهش شدید ارزش بیت کوین خواهد بود.

بیشتر بدانید: آیا تتر امن است؟

چرا از بین روفتن ارزهای دیجیتال بعید است؟

اولین موردی که در این باره بررسی می کنیم بحثی کاملا غیرتخصصی است: ارزهای دیجیتال برای ادامه حیات به رایانه ها وابیته هستند، پس تا زمانی که حتی یک رایانه روی زمین وجود داشته باشد نمی توانیم از نابودی ارزهای دیجیتال مطمئن باشیم!

همچنین وقتی شما با فناوری بلاک چین آشنایی پیدا کنید متوجه خواهید شد که سیستم مالی غیرمتمرکزی در حال اداره ارزهای دیجیتال و تراکنش های آنهاست. همچنین ماینرها با استفاده از دانش و تکنولوژی بلاک چین می توانند ارزهای دیجیتال را استخراج کنند. برای آشنایی بیشتر با فناوری بلاک چین این مقاله را مطالعه کنید: ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست؟

پس هیچ نهاد مستقل یا دولتی نمی تواند رمز ارزها را کنترل کند یا از انجام تراکنش های آن جلوگیری کند. با این حساب تا زمانی که حتی یک نفر روی زمین با استفاده از رایانه ای، یک سکه را استخراج کند نمی توان گفت که ارزهای دیجیتال از بین رفته اند!

آیا نابودی ارز دیجیتال از طریق هک کردن امکان پذیر است؟

آیا ارز دیجیتال از بین میرود

پس از این که با تکنولوژی بلاک چین آشنایی پیدا کردید و متوجه قدرت و هدف آن شدید متوجه خواهید شد که این تکنولوژی تا چه حد کارآمد و پیشرفته است. اما آیا امنیت این تکنولوژی در حدی است که بتواند از هرگونه هک شدنی در امان بماند؟ آیا با استفاده از این تکنولوژی ممکن است ارز دیجیتال از بین برود؟

در حال حاضر فقط یک راه برای هک ارزهای دیجیتال شناخه شده و آن به دست آوردن قدرت استخراج بیشتر برای آن ارز است. به این صورت که هر تغییری در شبکه نیازمند توافق حداقل 50 درصد از ماینرهاست.

پس یعنی ماینرها می توانند تصمیم بگیرند که آیا یک ارز سقوط کند یا خیر! با این حساب ماینری که قدرت 50 درصدی ماینینگ را در اختیار گرفته می تواند سرنوشت آن ارز را تعیین کند!

به نظر شما احتمال چنین هکی تا چه اندازه است؟

ارزهای بزرگی مانند بیت کوین تقریبا هیچوقت دچار چنین مشکلی نخواهند شد. زیرا برای اینکه شخصی بتواند قدرت 50 درصد ماینینگ را در اختیار داشته باشد باید بتواند کامپیوترهایی تهیه کند که قدرت محاسباتی بیش از 50 درصد قدرت استخراج بیت کوین داشته باشند!

در حقیقت پس از گذشت سال ها و افزایش تعداد افرادی که به سمت ماینینگ بیت کوین کشیده می شدند، نیاز به کارت های گرافیکی مدرن تر و رایانه های قوی تر نیز افزایش یافت و ماینرها وارد رقابت شدیدی شدند!

همچنین به دلیل هزینه های بالای ماینینگ افراد ترجیح می دهند قدرت های محاسباتی و سخت افزارهای خود را با یکدیگر به اشتراک گذارند و پاداش بلاک را بین خود تقسیم کنند.

ساتوشی ناکوموتو درباره به دست گرفتن قدرت 50 درصدی ماینینگ و حمله 51 درصد اینطور گفته است: اگر شخصی پس از سال ها تلاش و صرف هزینه های بسیار زیادی بتواند به چنین قدرتی دست پیدا کند، چرا باید بیت کوین را حذف کند در حالی که ادامه ماینینگ بیت کوین برای او سودآورتر است!؟

کلام آخر

پس در این نقطه متوجه خواهیم شد که از بین رفتن ارزهای دیجیتال به دست ماینرها کاری تقریبا غیرممکن است و از نظر تخصصی نیز هیچ تحلیلگری در حال حاضر چنین چیزی را پیش بینی نمی کند. و در پاسخ به سوال آیا ارز دیجیتال از بین میرود؟ پاسخ منفی بهترین پاسخ است!

درست است که بازار ارزهای دیجیتال کمی دچار نوسانات شدید شده است اما پیش بینی می شود آینده ارز دیجیتال در سال 2023 تغییر مثبتی کند . همه چیز آرام تر شود و نهایتا در سال 2024 سرمایه گذاران به سودی که منتظرش بودند دست پیدا کنند.

منبع: Currency.com

2 دیدگاه در “آیا ارز دیجیتال از بین میرود؟

 1. فاطمه عموشاهی عبدی گفت:

  اگر صفر شدن ارز دیجیتال بعیده، این همه ارزهای دیجیتالی که صفر شدند رو چجوری توجیه میکنید پس؟

  1. فاطمه عموشاهی javid گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   خیر دوست عزیز هزاران ارز دیجیتال موجود هست و هر فردی میتواند ارزدیجیتال خود را ایجاد کند و برای معامله هر ارز باید با بررسی های تکنیکالی و فانتامنتالی تصمیم گرفت . و اون ارزهای که صفر شدن طبیعتا اگر بررسی میکردید هیچ پشتوانه ای نداشتند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *