مقالات(ارزدیجیتال)

آیا ارز دیجیتال سود دارد؟

سود ارز دیجیتال

در این مقاله قرار است به یک سوال اساسی یعنی: آیا ارز دیجیتال سود دارد یا خیر پاسخ دهیم. رشد فوق العاده ارزهای دیجیتال باعث شده تا سرمایه گذاران در هرکجای دنیا از این روش برای افزایش سرمایه خود استفاده کنند و سود ارز دیجیتال را به عنوان روشی برای چندبرابر شدن سرمایه خود در نظر بگیرند.

فرد عاقل می‌داند که سرمایه او نباید برای مدت طولانی روی ارزهای دیجیتال نگهداری شود و در حقیقت برای داشتن سود خوب و همیشگی باید ترید انجام کند!

صرافی آذر تتر در این مقاله شما را با نحوه سوددهی ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی آشنا خواهد کرد:

چگونه می‌توان در ارزهای دیجیتال سود کرد؟

تشخیص دقیق اینکه چه زمانی می‌توان از ارز دیجیتال منفعتی برد، کار ساده‌ای نیست. زیرا معمولاً باید با برنامه ریزی دقیق و نظم و انضباط پیش رفت.

اگر بدون هدف پولی را سرمایه گذاری کنید و برنامه خاصی برای آن نداشته باشید، زیاد هم نباید منتظر سود خوبی از سمت ارز دیجیتال بمانید!

کسب سود در این زمینه نیاز به تخصص و تجربه دارد. پس از سرمایه گذاری باید ترید انجام دهید، گاهی اوقات باید توقفی هوشمندانه برای جلوگیری از ضرر کنید و اطلاعات و دانش خود را در زمینه ارزهای دیجیتال پرسود و عملکرد آنها در سال جدید ارتقا دهید.

چگونه می‌توان در ارزهای دیجیتال سود کرد؟

در کل اگر برای شما نیز سوال پیش آمده که آیا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال خوب است؟ پاسخ این سوال مثبت است ولی برای دریافت سود از ارز دیجیتال باید تحقیق کنید و مهارت‌های ترید خود را ارتقا دهید.

برای این که بدانید چه زمانی قرار است در ارز دیجیتالی سود کنید، باید بتوانید به سوالات زیر پاسخ دهید:

دلیل من برای خرید ارز دیجیتال مشخصی چیست؟

برخلاف سهام که قطعاً چیزی مشخص‌تر از ارز دیجیتال است، ارزش یک کوین به تعداد افرادی که می‌گویند ارزشمند است بستگی دارد!! در حقیقت سهام داران اغلب براساس ارزش گذاری یک شرکت یا تجزیه و تحلیل فنی روی سهامی سرمایه گذاری می‌کنند. اما داستان کریپتو کمی متفاوت است!

ارزهای دیجیتال بیشتر شبیه به سرمایه گذاری روی آینده جامعه ای است که اشخاصی در آن جامعه معتقدند و قبول کرده‌اند که فلان ارز دیجیتال واقعا ارزشمند است، پس آن ارز ارزش پیدا میکند.

با این حساب در حالت ایده آل باید قبل از خرید یک ارز دیجیتال دلیلی اساسی برای این کار داشته باشید و بدانید که کار شما یک سرمایه گذاری بلندمدت خوب است و بسته به شرایط بازار می‌توانید مسیر خود را ادامه دهید.

دلیل خرید ارز دیجیتال

برای مثال پیش بینی می‌کنید که ارزش ارز دیجیتالی که خریده‌اید ممکن است سقوط کند، در این حالت می‌توانید سرمایه خود را از آن خارج و در ارز دیگری سرمایه گذاری کنید. انجام چنین کارهایی مساوی با سود کردن در این عرصه است که البته کار ساده‌ای نیست و نیاز به تخصص کافی دارد!

پس هیچگاه هیچ کوینی را بر اساس اسم زیبا، محبوبیت دوره‌ای و در کل بدون هدف و دلیل محکمی خریداری نکنید. زیرا اگر ارز دیجیتالی آینده بلندمدت و ارزشمندی نداشته باشد، ممکن است سرمایه شما در یک ثانیه از بین برود!

بخاطر چنین دلایلی صرافی آذر تتر برای شما خدماتی از جمله پشتیبانی در خصوص خرید و فروش ارزهای دیجیتال با پیش بینی بلندمدت ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند که بتوانید سرمایه خود را به درستی در این راه صرف کنید و سود خوبی به دست آورید.

در صورت خرید ارز دیجیتال باید منتظر چه نتیجه‌ای باشم؟

اکثر افرادی که وارد عرصه ارز دیجیتال می‌شوند خواسته‌ای جز سود و تجارت ندارند! اما آیا هدف همه آنها سود یکسانی است؟ آیا همه به یک اندازه روی یک ارز دیجتال سرمایه گذاری می‌کنند؟

پس ممکن است هر فردی باتوجه به شرایطی که دارد و سرمایه‌ای که صرف کرده منتظرنتیجه خاصی باشد.

حالا برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید چه کرد؟ آیا شما باید رفتارهای هر کوین را دنبال کرده و صعود یا نزول آن را پیش بینی کنید؟ می دانید که چنین کاری ساده نیست و درصد خطای بالایی هم دارد! با این حساب باید چه کرد؟

در حقیقت وظیفه شما در این لحظه تمرکز بر درصد سودی است که قبلاً از ارزی به دست آورده‌اید. این مورد به ریسکی که قرار است درگیر آن بشوید نیز بستگی دارد و افراد معمولاً با توجه به ریسکی که می‌کنند و سودی که قرار است از آن کسب کنند سرمایه خود را وارد کاری می‌کنند.

پس همیشه درصد مشخصی از سود را در ذهن خود داشته باشید و طبق آن برنامه های خود را پیش ببرید.

آیا فرصت بهتری برای سرمایه گذاری وجود دارد؟

سرمایه گذاری در مورد یافتن فرصت های مناسب در زمان مناسب است. اگر موردی بهتر از آنچه در حال حاضر روی آن سرمایه گذاری کرده اید وجود دارد، باید ببینید آیا زمان مناسبی نیز برای خرید کریپتوی مورد نظر هست یا خیر.

از خود بپرسید که آیا مایلید سرمایه گذاری فعلی خود را به نفع انتقال مجدد آن به سمت ارز دیگری رها کنید. در ضمن همیشه مقدار سودی که با رها کردن گزینه یک و رفتن به گزینه دو ممکن است ازبین برود و به آن “هزینه فرصت” میگویند را به خاطر بسپارید.

سود بردن از ارز دیجیتال

همچنین نوسانات کریپتو را نیز در نظر داشته باشید. در نظر بگیرید که از سود بالقوه رمزارز فعلی خود باید چشم پوشی کنید و در حقیقت ریسکی جدید انجام دهید!

پس قبل از خارج کردن سرمایه از یک زمینه و وارد کردن آن به زمینه دیگر، به ریسکی که باید انجام دهید و سودی که ممکن است از دست بدهید توجه کنید! اگر ارزشش را داشت کار را شروع کنید.

آیا ارز دیجیتال سود دارد؟

در جواب این سوال باید گفت بله! سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال شغلی سودآورد اما همراه با ریسک است. به قول ویلیام جی اونیل یکی از کارآفرینان آمریکایی: رمزِ کار این است که از آسانسور در طبقات بالا پیاده شوید و دیگر سوار آن نشوید!!

چیزی که در سود بردن از ارز دیجیتال اهمیت دارد این است که برای کار خود برنامه ریزی دقیق و مهارت کافی داشته باشید. با پرسیدن سوالات بالا و پاسخ دادن به آنها مسیر و هدف خود را تعیین و طبق آن گام بردارید.

در صورتی هم که نیاز به پشتیبانی و راهنمایی در خصوص خرید ارزهای دیجیتال دارید، وبسایت آذر تتر آماده خدمت به شما عزیزان می‌باشد!

منبع: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *