مقالات(ارزدیجیتال)

آیا ارز دیجیتال شیبا بالا میرود؟

آیا ارز دیجیتال شیبا بالا میرود؟

همانطور که در مقالات قبل بیان کردیم، ارز دیجیتال شیبا یکی از میم کوین های پرطرفدار است که این روزها جامعه بزرگی را حامی خود کرده.

به همین دلیل در این مقاله به پیش بینی شیبا اینو در سال 2023 و الگوهای ارزش این ارز دیجیتال را با استفاده از شاخص های تحلیل تکنیکال مناسب ترید تحلیل می کنیم و حرکت آینده ارز دیجیتال را پیش بینی می کنیم.

ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟

اگر می خواهید تحلیل های مربوط به شیبا اینو را بدانید ابتدا باید بدانید که ارز دیجیتال شیبا جیست؟

شیبا اینو بر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شد و در چین هوشمند بایننس BSC قرار دارد. این میم کوین محبوب در سال 2020 توسط بنیانگذاری به نام ریوشی توسعه یافت.

اکوسیستم شیبا اینو به این صورت است که احتمالاً در سال 2023 بلاک چین لایه 2 خود به نام Shibarium را راه اندازی می کند. در مارس 2023 نسخه بتا به نام  Puppynet راه اندازی شد.

پیش بینی قیمت شیبا اینو (SHIB) 2023

Shiba Inu (SHIB) در CoinMarketCap از نظر ارزش بازار در رتبه چهاردهم قرار دارد. نمای کلی پیش بینی قیمت شیبا اینو برای سال 2023 در نمودار زیر با یک بازه زمانی روزانه توضیح داده شده است:

پیش بینی قیمت شیبا اینو (SHIB) 2023

در این نمودرا شیبا اینو یک الگوی مثلثی صعودی را طی کرده است که این مثلث توسط یک خط افقی رو به بالا تشکیل شده و ماکسیمم ها را به یکدیگر متصل می کند. همچنین یک خط رو به پایین نیز وجود دارد که پایین ترین سطح ها را به هم متصل می کند.

به طور معمول این الگو احتمال ادامه روند جاری را نمایش می دهد.

در زمان نوشتن این مقاله ارزش شیبا اینو برابر با 0.00001096 دلار است. اگر روند این الگو ادامه پیدا کند ممکن است قیمت این ارز دیجیتال به سطح 0.00001515 دلار و 0.00002980 دلار برسد. ولی اگر روند معکوس شود ممکن است قیمت آن به 0.00001070 دلار و 0.00000780 دلار کاهش یابد.

سطوح مقاومت حمایت شیبا اینو (SHIB)

نمودار زیر سطوح حمایت مقاومت شیبا اینو (SHIB) را نشان می دهد. با بررسی این نمودارها می توانید تصمیم بگیرید که آیا ارز دیجیتال شیبا بخرید یا خیر.

سطوح مقاومت حمایت شیبا اینو (SHIB)

 

از چارچوب زمانی روزانه بالا، می‌توانیم به وضوح موارد زیر را به عنوان سطوح مقاومت حمایت برای شیبا اینو (SHIB) تفسیر کنیم.

مقاومت سطح یک $0.00001419
مقاومت سطح دو $0.00001969
حمایت سطح یک $0.00000993
حمایت سطح دو $0.00000788

طبق تحلیل فوق، اگر گاوهای شیبا اینو (SHIB) پیشرو باشند، ممکن است سطح مقاومت 0.00001969 دلاری خود را شکسته و از آن عبور کند.

در مقابل، اگر خرس های شیبا اینو (SHIB) بر روند مسلط باشد، قیمت SHIB ممکن است تا 0.00000788 دلار سقوط کند.

پیش‌بینی قیمت شیبا اینو (SHIB) _ RVOL, RSI و MA

شاخص های تحلیل تکنیکال مانند حجم نسبی (RVOL)، میانگین متحرک (MA) و شاخص قدرت نسبی (RSI) شیبا اینو (SHIB) در نمودار زیر نشان داده شده است:

پیش‌بینی قیمت شیبا اینو (SHIB) _ RVOL, RSI و MA

شاخص تحلیل تکنیکال حجم نسبی (RVOL) برای اندازه گیری حجم معاملات یک ارز دیجیتال در رابطه با حجم متوسط اخیر آن استفاده می شود و معمولاً با تقسیم حجم معاملات روز جاری بر حجم متوسط در یک دوره مشخص، مانند 20 روز گذشته، محاسبه می شود.

همچنین، به تریدرها در شناسایی فعالیت های تجاری غیرعادی و تغییرات بازار کمک می کند.

در زمان تجزیه و تحلیل، RVOL شیبا اینو (SHIB) در زیر خط یافت شد. بنابراین می توان گفت چنین موردی، نشان دهنده حجم ضعیف شرکت کنندگان در معاملات در روند فعلی است.

شاخص فنی بعدی میانگین متحرک (MA) است. این شاخص حرکتی برای هموارسازی داده های قیمت و شناسایی روندها در بازار استفاده می شود.

این شاخص به محاسبه میانگین قیمت یک دارایی در یک دوره خاص کمک می کند. به ویژه، میانگین متحرک 50 روزه (50 MA) که میانگین قیمت بسته شدن دارایی را در 50 روز گذشته ارزیابی می کند.

زمانی که قیمت یک دارایی بالاتر از 50 مگاپیکسل باشد، در یک روند صعود در نظر گرفته می شود و اگر کمتر از 50 مگابایت باشد، یعنی در یک روند نزولی قرار دارد.

قابل ذکر است، در نمودار بالا، قیمت SHIB زیر 50 MA (کوتاه مدت) قرار دارد که نشان دهنده روند نزولی آن است. بنابراین، SHIB در وضعیت نزولی قرار دارد. اگرچه این وضعیت فعلی است و ممکن است در آینده یک روند معکوس رخ دهد.

مورد بعدی شاخص قدرت نسبی (RSI) است. این شاخص به طور قابل توجهی، در تجزیه و تحلیل به تریدرها کمک می کند تا قدرت و حرکت قیمت دارایی را در یک دوره خاص تعیین کنند.

در این تحلیل، RSI با مقایسه میانگین سود و زیان دارایی در 14 دوره گذشته محاسبه می شود. مقدار حاصل بین 0 تا 100 قرار دارد. بنابراین، خوانش های بالای 70 نشان دهنده وضعیت خرید بیش از حد و زیر 30 نشان دهنده وضعیت فروش بیش از حد است.

معمولاً تریدرها از RSI برای شناسایی معکوس های احتمالی روند یا تأیید جهت روند استفاده می کنند. به عنوان مثال، اگر دارایی در یک روند صعودی باشد و RSI به مقدار بیش از حد خرید 70 برسد، ممکن است نشان دهد که این میزان به دلیل عقب نشینی یا اصلاح رخ داده است.

برعکس، اگر یک دارایی در روند نزولی باشد و RSI در خوانش بیش از حد فروش 30 باشد، ممکن است یک روند معکوسی بالقوه را نشان دهد.

در زمان نوشتن این تحلیل RSI SHIB روی 49.49 است. بنابراین، نشان می‌دهد که SHIB در وضعیت فروش و خرید بیش از حد نیست.

پیش بینی قیمت شیبا اینو _ ADX, RVI

در نمودار زیر، قدرت و نوسانات شیبا اینو (SHIB) را با استفاده از شاخص‌های تحلیل تکنیکال زیر تجزیه و تحلیل می‌کنیم، این شاخص ها میانگین جهت شاخص (ADX) و شاخص نوسان نسبی (RVI) است.

پیش بینی قیمت شیبا اینو _ ADX, RVI

برای تجزیه و تحلیل قدرت حرکت روند، اجازه دهید شاخص جهت دار متوسط (ADX) را مورد توجه قرار دهیم. مقدار ADX از دو نشانگر حرکت جهت دار (DMI) مانند +DI و -DI گرفته شده و بین 0 تا 100 بیان می شود.

با توجه به داده های نمودار فوق، ADX SHIB در محدوده 14.292 قرار دارد که نشان دهنده روند ضعیفی است.

نمودار بالا همچنین نشانگر فنی دیگری را نشان می دهد، یعنی شاخص نوسان نسبی (RVI). این شاخص نوسانات حرکت قیمت دارایی را در یک دوره خاص اندازه گیری می کند. با توجه به داده های نمودار، RVI SHIB زیر 50 قرار دارد که نشان دهنده نوسانات پایین است.

کلام آخر

این مقاله خلاصه ای از اصلی ترین تحلیل های ارز دیجیتال شیبا اینو بود و شما بر اساس این تحلیل ها می توانید تصمیم بگیرید که آیا ارز دیجیتال شیبا بالا میرود یا خیر و اصلاً آیا خرید این ارز دیجیتال به سود شما هست یا نه.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله آینده ارز شیبا _ پیش بینی قیمت شیبا تا سال 2023 را مطالعه کنید.

منبع: changelly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *