مقالات(ارزدیجیتال)

آینده ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳

آینده ارز دیجیتال

آینده ارز دیجیتال در سال 2023 چه می شود؟ اصلا آیا ارزهای دیجیتال آینده دارند؟ در سال 2022 با افزایش 61 درصدی قیمت بیت کوین و 409 درصدی اتریوم نسبت به سال قبل روبرو شدیم! بازار سهام در سال 2021 به دلیل افزایش تورم، حمله روسیه به اکراین و سایر چالش های اقتصادی، کاهش یافت. ارزهای دیجیتال نیز  به دنبال این موارد سقوط کردند!

اما در سال 2023 ممکن است اوضاع متفاوت باشد و همه چیز تغییر کند! اگر نگاهی دقیق به تحلیل های مربوط به سال 2023 بیندازیم متوجه خواهیم شد که پتانسیل رشد ارزهای دیجیتال در سال پیش رو زیاد است و احتمالاً اکنون زمان مناسبی برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال است.

تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را درباره آینده ارزهای دیجیتال پیدا کنید:

پیش بینی مارکت ارز دیجیتال در سال 2023

قطعاً خبره ترین کارشناسان نیز نمی‌توانند پیش بینی دقیقی درباره آینده ارز دیجیتال تا پایان سال 2023 داشته باشند و بگویند که آیا ارز دیجیتال رشد می کند یا خیر اما با توجه به چند موضوع می توان پیش بینی دقیق تری را بیان کرد:

 • قوانین و مقررات آمریکا درباره ارزهای دیجیتال
 • پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال
 • وجوه قابل مبادله مبتنی بر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال
 • کشورهایی که بیت کوین در آنها ارز قانونی است

اگر چنین مواردی رشد و توسعه یابند قطعا تاثیر مثبتی روی ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت و به این صورت با در نظر گرفتن چنین مواردی هر شخص متخصصی می تواند تحلیل و پیش بینی خاص خود را درباره آینده ارزهای دیجیتال ارائه دهد.

5 پیش بینی زیر جز معروف ترین پیش بینی های موجود برای ارزهای دیجیتال در سال 2023 است:

صعود یا سقوط ارزهای دیجیتال؟

آینده ارزهای دیجیتال در سال 2023

اولین پیش بینی درباره ارزهای دیجیتال بحث سقوط یا صعود آنهاست. قطعاً سال 2022 سال خوبی برای برخی از سرمایه گذاران نبوده است ولی صحبت هایی وجود دارد که قوانین جدیدی برای صنعت کریپتو ممکن است وضع شود پس امسال سال یک اتفاق بزرگ است.

البته این اتفاق بزرگ می تواند یک تغییر خوب یا بد ایجاد کند!!

ادامه ضررهای ارز دیجیتال

اگر قرار باشد مانند سال های قبل بدون فکر روی ارزی سرمایه گذاری کرد و امید به افزایش ارزش آن به طور خودکار بسته باشید، ضررهای بیشتری را متقبل خواهید شد. زیرا در سال 2023 دیگر خبری از افزایش ارزش خودکار هر کوین وجود ندارد و نیاز به تخصص و مهارت کافی در این باره دارید!

پذیرش انبوه

سومین پیش بینی که در خصوص ارزهای دیجیتال شده این است که پذیرش انبوه آنها در سال 2023 ادامه خواهد یافت و با وجود اخبار بدی مانند امکان سقوط NFT، چنین چشم اندازی یک پوئن مثبت برای ارزهای دیجیتال خواهد بود و افراد بیشتری به سمت آن جذب می شوند.

بازگشت NFT

باتوجه به علاقه افراد زیادی به NFT ها و سرمایه گذاری شرکت های بزرگی مانند دیزنی و استارباکس روی این نوع کریپتو، این پیش بینی نیز انجام شده که در سال 2023 ریکاوری خوبی برای NFT اتفاق می افتد و تمرکز زیادی روی آن قرار خواهد گرفت.

گروه بندی مجدد

پس از فراز و نشیب های زیاد در سال 2022، این بار صنعت کریپتو تصمیم دارد تا گروه بندی و جمع بندی مجددی را برای ارزهای دیجیتال انجام دهد. در حقیقت این پیش بینی به این صورت است که سال 2023 سالی است که ارزهای دیجیتال تلاش می کنند تا وجود خود را حفظ کنند و دچار کاهش ارزش و افت های شدید نشوند و در سال 2024 وارد سوددهی و پیشرفتی که شاید خیلی از سرمایه گذاران منتظرش بودند، شوند!

آیا ارز دیجیتال می تواند جایگزین ارز فیزیکی شود؟

ارز دیجیتال یا ارز فیزیکی

یکی از سناریوهایی که برای آینده ارز دیجیتال در سال 2023 پیش بینی می شود این است که رگولاتورها در سراسر جهان ممکن است برای تعیین مقررات ارزهای دیجیتال گرد هم آیند ولی چنین چیزی یکی از بهترین اتفاقاتی ست که ممکن است برای ارزهای دیجیتال بیافتد زیرا در حال حاضر دیدگاه های بین المللی درباره این ارزها زیاد مثبت نیست.

با این حال مقررات کریپتو در سطح فدرال در حال حرکت است و باتوجه به این که افراد متخصص چنین مقرراتی را تعیین می کنند انتظار می رود که یک سیستم کارآمد برای سرمایه گذاران، مصرف کنندگان و همچنین مشاغل ارزهای دیجیتال ایجاد شود.

اما همه ما می دانیم که چنین چیزی به زودی اتفاق نخواهد افتاد.

عملکرد ارزهای دیجیتال در سال 2023

باتوجه به بازار ارزهای دیجیتال در سال های اخیر و کاهش و افزایش شدید قیمت ها، در کل می توان نتیجه گرفت که صنعت کریپتو رشد زیادی داشته است. متخصصان و تحلیلگران در این باره خوشبین هستند و پیش بینی می کنند که سال 2023 سال پیشرفت ارزهای دیجیتال خواهد بود و برای سرمایه گذاران و افرادی که به تازگی وارد این حوزه شده اند سال خوبی است!

با تحلیل عملکرد ارزهای دیجیتال در سال های اخیر این نتیجه حاصل شده است که این بازار رشد ثابتی داشته و این رشد مداوم باعث شده که بسیاری از متخصصان پیش بینی کنند که سال 2023 سال خوبی برای صنعت کریپتو است.

در هر صورت آذر تتر پیشنهاد می کند که تمام سرمایه خود را روی ارزهای دیجیتال نگذارید زیرا دقیق ترین پیش بینی ها هم ممکن است به واقعیت نپیوندند!

منبع: simplilearn

2 دیدگاه در “آینده ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳

 1. فاطمه عموشاهی شیوا صادقی گفت:

  اصلا آیا ارز دیجیتال آینده داره که بخوایم اون رو پیشبینی کنیم؟ شبیه گیم میمونه

  1. فاطمه عموشاهی javid گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   بازار ارزدیجتال یا هر بازار مالی از مجموعه احساسات و خرید و فروش میلیونها نفر شکل میگیره و همان طور که قبلا نیز گفتیم در بازار هیچ قطعیتی وجود ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *