قوانین و مقررات

در جهت حفظ حریم شخصی و افزایش امنیت کاربران هنگام انجام معاملات، مجموعه ی آذرتتر در صدد اجرای قوانینی بر آمده است که بخشی از این قوانین مربوط به کاربران و بخشی بر عهده ی آذرتتر است. این قوانین به شرح زیر آمده است.
سیاست‌های حفظ حریم خصوصی کاربر:
۱. مجموعه آذرتتر در راستای جلوگیری از پول‌شویی و افزایش ضریب امنیتی معاملات، تکمیل فرایند احراز هویت را برای تمامی کاربرانی که قصد ایجاد حساب کاربری، خرید و فروش و واریز و برداشت ارز دیجیتال را دارند، اجباری در نظر گرفته است.
۲. به‌ منظور انجام مراحل احراز هویت کاربر، اطلاعاتی از قبیل شماره ملی، شماره موبایل، تصویر مدرک شناسایی معتبر و تصویر سلفی (طبق فرمت درخواستی آذرتتر) مورد نیاز است. در صورت وجود ھرگونه تخلف در احراز ھویت، اعم از تغییر نرم‌افزاری و استفاده از مدارک دیگران، بدیھی است که مسئولیت حساب کاربری بر عھده‌‌ی شخص صاحب حساب است و آذرتتر حق توقف
ارائه‌‌ی خدمات به کاربر مذکور و ارجاع کاربر به مراجع ذی صلاح را دارد. ھمچنین آذرتتر موظف به نگھداری اطلاعات شخصی کاربران است و متعھد می‌شود که از ھیچ یک از مدارک سوءاستفاده‌ای نخواھد شد. اگر از فعالیت‌ھای غیر قانونی کاربر خسارتی به آذرتتر وارد شود، اآذر‌تتر می‌تواند ضرر وارد شده را از کاربر مطالبه نماید.
۳. آذرتتر خود را ملزم به حفظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربر می‌داند و این اطلاعات را بر بستر Cold Storage نگهداری می‌کند. شایان ذکر است که این اطلاعات نزد آذرتتر محفوظ هستند و به‌ غیر از استعلام قضایی یا انتظامی، تحت هیچ شرایطی در اختیار شخص و یا سازمان ثالثی قرار داده نمی‌شوند.
۴. آذرتتر اطمینان می‌دھد که دارایی ھای کاربران را نزد خود به امانت (با رعایت استانداردھای موجود در حوزه امنیت) حفظ کند. در صورت بروز ھرگونه مشکل امنیتی، آذرتتر متعھد به جبران خسارت خواھد بود.
۵. توصیه می‌گردد جھت جلوگیری از کلاھبرداری‌ھای موجود، از رمز ورود با پیچیدگی بالا و کد شناسایی دو عاملی استفاده شود. حفظ اطلاعات امنیتی به عهده‌ی شخص کاربر بوده و باید در حفظ آن کوشا باشد و آذرتتر هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع به عهده نخواهد داشت.
۶. كاربران آذرتتر متعهد می‌شوند برای حفظ امنيت حساب کاربری خود، اطلاعات امنیتی اعم از رمز ورود، كد پيامکی، ایمیل ثبت شده و كد شناسایی دو عاملی (گوگل اتنتيكيتور) را در اختيار شخص ديگری قرار ندهند. همچنین حفظ امنیت ایمیل و سیم‌کارت کاملا بر عهده کاربر است و استفاده شخص دیگر از حساب کاربری شخص صاحب حساب، خلاف قوانین آذرتتر می‌باشد. در صورت بروز چنین مشکلاتی کاربر وظیفه دارد سریعا آذرتتر را در جریان گذاشته و در غیر این صورت آذرتتر مسئولیتی در قبال دارایی‌های کاربر نخواهد داشت.
۷. حساب کاربری باید فقط از طرف کاربر مورد استفاده قرار گیرد و استفاده شخص دیگر از حساب کاربری شخص صاحب حساب، خلاف قوانین می‌‌باشد. مسئولیت حقوق ھر کاربر برای استفاده از سایت به خود کاربراختصاص دارد و مسئولیت کلیه‌ی تراکنش‌ھای انجام شده از حساب کاربری وی به عھده‌ی خود شخص صاحب حساب است.
۸. جھت حفظ امنیت و جلوگیری از سوءاستفاده از حساب كاربران، در صورت نیاز، تیم پشتیبانی آذرتتر با كاربر تماس صوتی و یا تصویری خواھد داشت. در تماس مذكور ھیچگونه اطلاعات شخصی از قبیل رمز ورود به حساب کاربری و رمز كیف پول شخصی از كاربر خواسته نمی‌شود. لذا موارد مذکور تحت ھیچ شرایطی نباید در اختیار شخص دیگری، حتی پشتیبان‌ھای آذرتتر ، قرار داده شود. در غیر این صورت تمامی عواقب بر عھده‌ی صاحب حساب می‌باشد.
۹. جهت حفظ امنیت، جلوگیری از پولشویی و سوءاستفاده از حساب کاربران، طبق ابلاغیه پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتاآذرتتر موظف است در صورت لزوم، برداشت رمزارز یا تومان کاربر را تا مدت ۷۲ ساعت پس از آخرین واریز تومان معلق کرده و سپس ارسال نماید.
قوانین و مقررات:
تمامی فعالیت‌ھای سایت آذرتتر در چارچوب قوانین جمھوری اسلامی می‌باشد و استفاده از خدمات آذرتتر ، اعم از ثبت نام، خرید و فروش رمزارز و غیره، بر مبنای مطالعه‌ی دقیق و پذیرش قوانین آن است. لذا کاربر اذعان می‌دارد منبع و مقصد کلیه‌ی ارزھای دیجیتال در تراکنش‌ھای سایت، کاملا قانونی و مطابق با قوانین بین المللی و مقررات جمھوری اسلامی ایران باشند.
۱. تمامی ھزینه‌ھای خدمات و كارمزد تراكنش‌ھا در آذرتتر ، مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه‌ی خرید و فروش و واریز و برداشت می‌باشد.
۲. كاربران آذرتتر متعھد می‌شوند که با بازار ارزھای دیجیتال آشنا ھستند و با وجود ریسک‌ھای مربوط به سرمایه گذاری در این حوزه، با علم و آگاھی کامل اقدام به سرمایه گذاری می‌نمایند و سود و ضرر ناشی از ھرگونه فعالیت كاربر در آذرتتر به عھده وی می‌باشد.
۳. آذرتتر این اختیار را دارد تا در صورت تشخیص ھرگونه عمل خلاف و ناقض شرایط و قوانین ذکر شده، بلافاصله نسبت به مسدود کردن حساب کاربری شخص اقدام کند. در صورت مشاهده‌ی هرگونه سوءاستفاده از کد ریفرال آذرتتر در فعالیت‌ھای خلاف قانون، تمامی مسئولیت آن به عھده‌¬ی کاربر بوده و ھمچنین آذرتتر حق باطل کردن کد معرف و بستن حساب بدون نیاز به دستور قضایی را خواھد داشت.
۴. آذرتتر این اختیار را دارد که مبادله‌ی تومان را در صورت درخواست کتبی از محاکم و نھادھای دولتی یا در صورت مجرم شناخته شدن کاربر یا مظنون بودن او به تملک عواید از محل ارتکاب جرم و در سایر مواردی که بر سیاست عملیاتی آذرتتر ضروری تشخیص داده شود، ممنوع اعلام کند.
۵. اگر آذرتتر تحت ھر عنوان اشتباھاً وجوه یا رمز ارزی را به حساب کاربر محاسبه یا واریز نماید، ھر زمان مجاز و مختار است بدون انجام ھیچ گونه تشریفات اداری و قضایی و بدون اخذ اجازه‌ی کتبی از صاحب حساب در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌ھای وی اقدام نماید و تشخیص آذرتتر نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواھد بود و کاربر حق ھرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه‌ی عملکرد آذرتتر ، از ھر جھت، از خود ساقط می‌نماید.
۶. در صورت بروز ھرگونه مشکل یا ابھام در ھر یک از معاملات یا سفارشات، آذرتتر حق دارد مستقلاً آن سفارش را لغو و دارایی‌ھای ھر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دھد. بدیھی است که در صورتی که اشکال از سمت آذرتتر باشد، موظف به جبران خسارت وارده خواھد بود و در غیر این صورت کاربر حق ھرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه‌ی عملکرد آذرتتر ، از ھر جھت، از خود ساقط می‌نماید.
۷. آذرتتر ھیچ گونه مسئولیتی در ارتباط با تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش، به علت نقص یا مشکل یا تعمیرات در سیستم و شبکه‌ی رمز ارز مربوطه یا شبکه‌ی بانکی را پذیرنده نخواھد بود.
۸. پرداخت وجه در آذرتتر ، با استفاده از بن کارت، کارت ھدیه و امثال این موارد امکان پذیر نیست.
۹. آذرتتر در مقابل واریز ھر رمز ارزی بر بستر اشتباه یا رمز ارزھایی که در آذرتتر پشتیبانی نمی‌شود، ھیچ گونه مسئولیتی نخواھد داشت. لذا مسئولیت ھرگونه واریز اشتباه با خود کاربر بوده و کاربر حق ھیچ گونه شکایتی را نخواھد داشت.
۱۰. در صورتی كه كاربر به سن قانونی نرسیده باشد (18 سال كامل شمسی)، آذرتتر از ارائه‌ی خدمات به ایشان اجتناب می‌نماید. مگر اینکه ثبت نام و مدارک احراز از سمت و با دخالت ولی خاص یا یک قیم قانونی صورت بگیرد.
۱۱. در صورت فوت یا حجر صاحب حساب، آذرتتر این حق را دارد به محض مطلع شدن از آن نسبت به واریز وجوه ریالی کاربر نزد شرکت، به حساب اعلام شده‌ی ایشان در زمان ثبت نام اقدام کند و در مورد دارایی رمز ارز نیز این حق و اختیار به شرکت واگذار شده است که نسبت به تبدیل آن به ریال معادل قیمت روز و واریز آن به حساب فوق اقدام نماید و این حق و امتیاز توسط کاربر به شرکت صلح و اعطا گردید.
۱۲. لازم به ذکر است ملاک زمانی محاسبه‌ی قیمت فروش دارایی رمز ارز کاربر، بر اساس ارائه‌ی اسناد توسط ذی نفع و تایید اصالت آن توسط واحد حقوقی آذرتتر است. کاربر با علم و اطلاع از مقررات این بند نسبت به افتتاح حساب کاربری در آذرتتر اقدام نموده و کاربر، اشخاص ثالث، ورثه یا قائم مقام قانونی ایشان حق اعتراض و یا ادعایی در آینده در این خصوص را نخواھند داشت.
۱۳. استفاده از خدمات سایت آذرتتر از جمله ثبت نام و احراز ھویت، خرید، فروش، واریز، برداشت و… به این معنی تلقی می‌شود که کاربر قوانین مذکور را تایید و قبول کرده‌است و در غیر این صورت، حق استفاده از امکانات سایت را ندارد.
مواردی که در این موافقت‌نامه نمی‌باشد، تابع قوانین و مقررات جمھوری اسلامی ایران و یا تابع قواعد اعلامی از سوی آذرتتر خواھد بود.