مقالات

امنیت اطلاعات و حریم خصوصی در جهان ارزدیجیتال

در دنیای ارزهای دیجیتال، حمل و نقل و مدیریت اطلاعات، جهت حصول اطمینان بیشتر کاربران به حریم خصوصی و امنیت آنان بسیار حائز اهمیت است. از طرفی هنگامی که بحث به ارزش‌ فضایی ارزهای دیجیتال می‌رسد، صرافی بخشی اساسی از عملیات معاملاتی در این بازار شکل می‌دهند، بنابراین نیاز به تامین امنیت صرافی‌ها بین موضوعاتیست که زیر بنای سیستمی در پشت ارزهای دیجیتال را تعیین می‌کند.

امروزه تکنولوژی اطلاعات به گونه‌ای توسعه پیدا کرده است که برای حفظ امنیت در جهان ارز دیجیتال ناز به استفاده از البته تکنولوژی مختلفی ایجاد شده است. در این زمینه، منابع عمده‌ای در این مسیر در دسترس است، اما بهلت وجود سطحی های امنیتی ضعیف در صنعت تکنولوژی، آسیب هکرها پویاتر از گذشته است. برای رفع این نوع عیب بایستی از الگوریتم‌های فشرده‌سازی داده ها و کاربردی شدن اصل کوانتومی استفاده کرد.

بحث حریم خصوی نیز باید در این بحث ذکر گردد. کاربران باید توجه داشته باشند که در این دنیای دیجیتال، وقتی کاربر فعالیتینلاین داشته باشد، اطلاعات شخصی آن در دسترس دیگران خواهد بود. کاربران بایستی دقیقا چه اطلاعاتی نیاز دارند تا در فضای دیجیتال ایمن تر باشند و بایستی عادت های حریم خصوصی را که برای به حداقل رساندن ریسک های موود بایستی دنبال شوند، به عنوان مهم ترین چیز دنبال کنند.

خیلی از کاربران معتقد به حافظه دائمی در بانک ه و یا صرافی های بزرگ هستند، درصورتی که هرقرار در محاسبه برپایه یک الگوریتم تولید بیت‌کوین ها دستگاه هایی که در مسیر ارسال و دریافت اطلاعات در شبکه دیجیتال قرار دارند را نیاز دارید. در نتیجه، دارایی های برنامه نیسی شده، به جای نمودار ها، مراحل جای دادن اطلاعات توسط خود دستگاه، الگوریتم هایی مختلف صرافی و تغییر آن به درو سرور ها با یک قطع کامل هنگامی که هر دستگاه خاموش شود، قرارداد دارایی های صرافی را مدیریت می کند. به عبارت دیگر باید بیت سیستمی بسیار قوی باشد که در برابر حملات روز به روز ایمن باشد.

اما این در واقع همیشه نیست، در صورتی که قاعدتاً هکر ها سرقت نرم افزاری به عنوان بهترین راهی را برای ارتباط با کاربران داشته باشند. با رسیدن به اوراکل بنابراین ایده‌آل است که صرافی نیز به نرم‌افزار سازی بپردازند و برای ایجاد شبکه امن و پدار بهترین استفاده را از اوراکل کنند.

بنابراین بهتر است که کاربران برای معاملات ارزهای دیجیتال به صرافی های مطمئن، با سابقه مثبت و معتبر اعتماد کنند. به همین دلیل، الگوریتم های کدبانکی معماری شده برای داده‌های رمزگذاری شده در جایی که امنیتی بسیار بالا است قابل استفاده است.

همچنین، استفاده از دو تراکنش با یک کلید خصوصی که به طور مستقیم با حساب کاربری در پایگاه داده های صرافی ارتباط دارد، نیز برای افزایش امنیت معاملات در صرافی های ارز دیجیتال مهم است. این روش از طریق استفاده از کلیدهای غیرقابل شکست و ترکیب این کلیدها با گذرواژه هایی که برای ورود به حساب کاربری استفاده می شود، انجام می شود.

دیگر نکته‌ای که در ارتباط با امنیت اطلاعات و حریم خصوصی در جهان ارز دیجیتال بررسی می شود، نکته سرویس‌های ارز دیجیتال است، که هرسرویسی امکان ویرایش، تغییر و برخی از عملیات دیگر را داراست. بدین صورت، راه‌های برای دسترسی به حساب کاربری و تغییر اطلاعات آن وجود دارد که به حملات مختلفی که توسط هکرها انجام می شود، اجازه می‌دهد. در نتیجه، استفاده از سرویس‌هایی که پایگاه داده‌ای با ساختار سازمانی یا ارتباطی بین کاربران دارند، دشوار است.

جمع بندی

در نهایت، شفافیت و امنیت در جهان ارز دیجیتال، چالش بزرگی است که برای حصول ارز آرامش در بازار ارزهای دیجیتال و ایجاد محیط برای رشد پایدار در این صنعت باید شده است. با توجه به این که باید به همه چیز دیگری هم توجه داشته باشیم، بهترین راه حل برای ایجاد یک روش موثر و متعادل برای مقاومت در برابر تهاجم های نفوذ و حفاظت اقتصادی در جهان ارز دیجیتال، بهره برداری زیاد و کارآمدی استفاده از نرم افزار های خاص در این زمینه در صرافی هاست و یا برای دسترسی به اطلاعاتی که برای تهاجم های هکرها معین هستند، باید از روش های متمرکز و تحلیلی در پایگاه های داده استفاده کرد. این روش های موثر باع خواهد شد که این بازار به سرعت با مسائل حریم خصوصی و امنیتی دنیای دیجیتال، رو به رو شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *